Manhetenas īsfilmu festivāls 2012

Orange Weekends

5. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Mazajā Teātrī notiks Manhetenas īsfilmu festivāla (Ņujorka, ASV) galvenās konkursa programmas izrādīšana un Rīdzinieku balsi tiks ņemta vērā uzvarētāja izvēlē.

Manhetenas īsfilmu festivāla īpatnība ir skatītāju ietekme galvenās balvas noteikšanā. Katrs skatītājs var piebiedroties pasaules skatītāju žūrijai: ieejot kinozālē, visi saņem kartītes balsojumiem, seansa beigās jāatzīmē tikai viena viņam iepatikusies filma. Festivāla noslēguma seanss notiek brīvā dabā – “UnionSquare” parkā Ņujorkā. Tur atdotās balsis izlemj festivāla galvenās balvas likteni.

Neticamo panākumu skatītāju starpā noslēpums, kas pavada festivālu daudzus gadus — visu ekrānā notiekošu pieejamība, atklātībā, katra īsa stāsta dramatismā, kas var notikt jebkurā valstī ar jebkuru cilvēku. Jūs neredzēsiet „spicus” kinematogrāfiskus eksperimentus, jaunu estētiku un citus vairākuma īsmetrāžu filmu pazīmes. Bet Jūs redzēsiet „…mīlestību, bailes, nāvi, izmisumu, garlaicību, greizsirdību, dubļus, sauli, draudzību, slimību un lugas vārdā Dzīve bezgalīgu dziļumu” (no skatītāja atsauksmes). Spēcīgs scenārijs un režisora meistarība – tas ir tas, kas apvieno dalībnieku darbus. Tas ir festivāls tiem, kuri ir piekusuši no žanru vienādības, kuri ir gatavi atteikties no stereotipiem un paskatīties uz parastām lietām mazliet citādāk!

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s