ORHIDEJU DIENAS

Orange Weekends

No 15. līdz 23. septembrim aicinām baudīt orhideju eksotiku. Izstādē Botāniskā dārza, Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas un Lietuvas Orhideju kluba kolekcionāru skaistākās orhidejas.

  • Pieredzējuši audzētāji atbildēs uz jautājumiem un dalīsies pieredzē.
  • Iespēja iegādāties orhidejas, kā arī substrātus un citas nepieciešamas lietas, kas noder orhideju audzēšanai mājas apstākļos.
  • Ticami un neticami – fakti par orhideju dzīvi, daudzveidību, izplatību, izmantošanu.

Meistarklases:

15. septembrī plkst. 13.00 Iepazīšanās ar Japānas dārgumu Neofinetia falcata. Sfagnu uzkalniņu veidošana Neofinetia falcata audzēšanai.

16. septembrī plkst. 13.00 Orhideju pārstādīšana. Epifīto orhideju montēšana uz sintētiskā vai dabīgā materiāla bloka.

22. septembrī plkst. 13.00 Orhideju pārstādīšana. Epifīto orhideju montēšana uz sintētiskā vai dabīgā materiāla bloka.

23. septembrī plkst. 13.00 Dažādu orhideju (epifīto, zemes) pārstādīšana.

Orange Weekends

Izstādē piedalīsies Motus Vita biedrība, kura atbalsta cilvēkus ar neiromuskulārām slimībām un viņu ģimenes. Apmeklētāji varēs apskatīt un iegādāties orhideju un citu eksotisko ziedu gleznojumus uz zīda, kā arī cita materiāla, ko mākslas terapijas nodarbībās darinājuši cilvēki ar kustību ierobežojumiem. Iegūtie līdzekļi paredzēti neiromuskulāro slimnieku ģimeņu atbalstam.

Tropu tauriņu mājā klātienē var vērot tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem. Ikvienam šeit iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Būs redzamas arī dažādi tauriņu dzīves posmi, jo dažas sugas lieliski iejutušās un sākušas vairoties: ir apskatāmas oliņas, kāpuri un kūniņas. Gūsiet unikālu pieredzi, ja laimēsies būt klāt mirklī, kad no kūniņas šķiļas tauriņš. Tauriņu māja būs atvēta no plkst. 11.00 līdz 19.00.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2.

Dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 9.00 līdz 19.00.

Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Ieejas maksa Tropu tauriņu mājā (apmeklētājiem ir jāiegādājas arī ieejas biļete Botāniskajā dārzā): skolēniem – 2,00 Ls, pieaugušajiem – 3,00 Ls.

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s