Survival Kit mākslinieki pasniegs 5 multimediālas performances


Orange Weekends

8. septembrī, sestdienā, Rīgu turēs nomodā Baltā nakts, kuras šā gada devīzi „uz paplātes” festivāla „Survival Kit” mākslinieki apspēlēs 5 dažādās multimediālās performancēs. Mākslas notikumi risināsies Tabakas Fabrikā, Miera ielā 58. Turklāt šajā pašā dienā Tukumā festivāla „Survival Kit” ietvaros norisināsies arī somu mākslinieku un vietējo jauniešu radītā projekta „T.E.H.D.A.S. Tukumā” atklāšana Tukuma Mākslas muzejā plkst. 12.00.

Baltās nakts devīze „Uz paplātes” rosina domāt par to, ka ēdiens nav tikai garšas piedzīvojums vien, tas ir arī redzes, dzirdes un prāta pieredzējums, tāpēc „kultūras gardēžiem” jaunus atklājumus ikvienā no šīm jomām piedāvās „Survival Kit”mākslinieki.

Plkst. 14.00 Džons Grižničs (EE) un bērnu rīts (LV) un draugi – priecēs ar saviem rituāla veida priekšnesumiem, kurus paši mūziķi raksturo kā skaņas un telpas mijiedarbību. Priekšnesumu galvenā metode ir vērīga ieklausīšanās. Izmantotie instrumenti un skaņu ieraksti ir pašdarināti vai atrasti.

Plkst. 16.00 varēs vērot starptautiskās mākslinieku grupas „Reloading Images” darbu „Nesaskaņu inscinējumu”, kura mērķis ir iesviest skatītāju stāstā, kas svārstās starp reālo un virtuālo, dokumentiem un vēlmēm, iespējamo un nezināmo, un kur fiktīva attēlojuma robežas satiekas ar dramatiska reālisma tonalitāti.

Orange Weekends

Plkst. 17.30 būs iespēja sekot līdzi zviedru māksliniecesJuhannas Blixtes (Juhanna Heste) stāstam Rāvējslādzēju tērps, kurā māksliniece atstāstīs savu realizēto ieceri – nokļūt Rīgā no Zviedrijas pilsētas Umea ģērbtai pašdarinātajā tērpā, kas viscaur sašūts no rāvējslēdzējiem, līdzi ņemot vēl tikai biļeti un pasi.

Plkst.21.00 „Survival Kit” apmeklētāji varēs klausīties Kristīnes Želves „Atstāstījumā”,video materiālā un performancē, kurā dažādi cilvēki pārstāsta kādu latviešu literatūras darbu, kas uzrunājis, aizkustinājis un atstājis ietekmi uz viņu pasaules skatījumu.

Plkst. 23.00 Trulā grupa apburs ar maģiskiem bītiem, sapņainu vokālu un brīnišķīgiem 80to gadu stilā ieturētiem sintīpopa elementiem.

TUKUMS: T.E.H.D.A.S.

Tukuma jauniešu iemīļota pulcēšanās un brīvā laika pavadīšanas punkts – Multifuncionāls Jaunatnes iniciatīvu centrs, uz laiku kļūs par somu performanču grupas T.E.H.D.A.S. bāzes vietu. No tās mākslinieki izvērsīs intervences pilsētvidē, mijiedarbojoties un iesaistot jauniešus, kā arī apkārtējo rajonu iedzīvotājus, un aktivizējot citādi miegainās mazpilsētas dzīvi. 8. septembrī plkst. 12.00 notiks izstādes atklāšana Tukuma Mākslas muzejā, Harmonijas iela 7. Intervenču rezultāts – notikušā dokumentācija – būs skatāms Tukuma Mākslas muzejā līdz 28. novembrim.

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s