Notiks 15. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls


Orange Weekends

Šogad aprit 15. gads kopš Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais aicina uz Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, kas norisināsies no 28.augusta līdz 8.septembrim. Koris „Latvija” šogad atzīmē savas darbības 70 gadu jubileju.

Festivālu koris „Latvija” atklās ar E.L. Vēbera „Rekviēmu” un Pāvela Lukaševska 3. simfonijas pasaules pirmatskaņojumu 28. augustā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Koncertā kopā ar kori uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, solisti Inga Šļubovska, Liene Kinča, Rafals Bartminskis; pie diriģenta pults kora mākslienieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais.

30. augustā plkst. 19.00 Liepājas Sv. Jēkaba katedrālē sadarbībā ar festivālu „Liepājas vasara” un 31. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā, plkst.19.00 tiks atskaņota G.F.Hendeļa oda „Aleksandra svētki”. Koncertu dalībnieki būs Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris, Elīna Šimkus (soprāns), Boriss Stepanovs (tenors, Krievija) un Kalvis Kalniņš (bass, Latvija). Atskaņojumā būs dzirdams ne tikai klavesīns, bet arī tāds savdabīgs baroka instruments kā teorba. Koncertu diriģents – Risto Josts (Igaunija).

Arī šogad tiek turpināta festivāla tradīcija – latviešu koponistu jaunrades veicināšana, pasūtot Latvijas autoriem īpaši festivālam un korim „Latvija” komponētus opusus.  Pasaules pirmatskaņojumus piedzīvos Ērika Ešenvalda „In Paradisum” korim, čellam un altam, Imanta Zemzara „Vasaras dziesmas” korim un klavierēm, un Goran Gora opuss „Ararats” korim un dudukam. Koncerts notiks īpašā vietā – Vecā Sv. Ģertrūdes baznīcā, 4.septembrī plkst.19.00. Koncertā piedalīsies koris „Latvija”, diriģents Māris Sirmais un solisti Aldis Liepiņš, Kristīne Adamaite, Liene Kļava, Māris Jēkabsons, Ēriks Kiršfelds, Armands Zaubergs, Edgars Bārzdiņš un Uģis Krūskops.  Pēc klausītāju lūguma, koncertā vēlreiz tiks atskaņots Riharda Dubras darbs „Accedite Gentes”.

Festivālu noslēgs vērienīgs koncerts ar Džona Ratera dalību 8.septembrī, Rīgas Domā plkst.19.00. Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā šogad goda viesis būs pasaulslavenais britu komponists un diriģents Džons Raters. Noslēguma koncertā Raters pats arī stāsies pie diriģenta pults, lai atskaņotu savus darbus „Te Deum”, „Gloria” un Rekviēmu.  Koncertā piedalīsies koris „Latvija”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, soliste Elīna Šimkus.

            Anglijā 1945.gadā dzimušais komponists Džons Raters pazīstams ar kora un instrumentālajiem skaņdarbiem. Ratera skaņdarbi korim, it īpaši „Rekviēms” un  „Gloria”, guvuši popularitāti visā pasaulē, tomēr vēsturisku apstākļu dēļ Latvijā šī komponista vārds nav plaši zināms.  Raters aktīvi darbojas arī kā diriģents un mūzikas pedagogs un ir gaidīts viesis dažādos kongresos, festivālos Eiropā, Skandināvijā un Ziemeļamerikā. Viņa viesošanās Garīgās mūzikas festivālā ir īpašs notikums mūzikas cienītājiem Latvijā.

PROGRAMMA

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā.


Orange Weekends

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s