Festivāls VIA BALTICA iepazīstina ar Igaunijas mūziķiem

Festivāls VIA BALTICA tiks atklāts jau šo piektdien, 10. augustā, un noritēs līdz 23. augustam.  Pilles Lilles fonds festivāla VIA BALTICA klausītājiem piedāvās koncertu „Klasika igauņu gaumē”, kurā piedalīsies trīs izcili mākslinieki no Igaunijas – Sigrida Kulmane (vijole), Oksana Siņkova (flauta) un Marko Martins (klavieres). Šis trio piedāvās savu skatījumu uz K. Sensānsa, Dž. Verdi, F. Šūberta, S. Rahmaņinova un citu komponistu daiļradi.

Igauņu mūziķu, pārstāve L. Lehtla, Orange Weekends Blog pastāstīja, ka fonds Igaunijā strādā jau desmito gadu un tā darbība ietver gan Tallinas kamermūzikas un Garīgās mūzikas festivālu rīkošanu, kā arī fonds ir atbildīgs par klasiskās mūzikas sadaļu lielākajā mūzikas konferencē Baltijā – Tallinas mūzikas nedēļā. Līdzās tam organizācija organizē dažādus izglītojoša rakstura pasākumus un par vienu no saviem mērķiem ir izvirzījis igauņu mūziķu popularizēšanu uz starptautiskās skatuves. „Es ļoti priecājos, ka jau otro gadu mums ir iespēja piedalīties festivālā VIA BALTICA. Pirms gada mēs Latvijas publiku iepazīstinājām ar Igauņu saksofonu kvartetu SAXEST, šogad tie būs trīs starptautisku atzinību guvuši Igauņu mūziķi pianists Marko Martins, flautiste Oksana Siņkova un vijolniece Sigrida Kulmane.” Savukārt festivāla ietvaros notiekošajā konferencē pasākumu organizatoriem L. Lehtla stāstīts par savu pieredzi starptautisku sadarbības tīklu veidošanā un par saviem kopprojektiem ar līdzīgām organizācijām visā Skandināvijā.

Flautistes Oksanas Siņkovas kaislība pret mūziku sākusies 9 gadu vecumā, kas ļāvusi gūt uzvaras vairāk nekā 14 konkursos. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādus Igaunijas un Somijas Mūzikas akadēmijās, papildinājusies Mūzikas un teātra augstskolā Hamburgā un meistarklasēs pie daudziem pasaulē slaveniem flautas spēles meistariem. Kopš 2000. gada Oksana strādā par flautu grupu koncertmeistari vairākos Igaunijas profesionālos simfoniskos orķestros, paralēli neaizmirstot arī par savu solistes karjeru. Mūziķe ir arī pedagoģe Igaunijas Mūzikas un teātra augstskolā, sniedz arī meistarklases un iestudē kamermūziku dažādos sastāvos gan Igaunijā, gan ārvalstīs.

Sigrida Kulmane ir viena no Igaunijas labākajām vijolniecēm, kas pasaulē pazīstama kā igauņu mūzikas interprete. Igaunijā viņa izceļas ar daudzu mūsdienu komponistu darbu pirmatskaņojumiem. Kā soliste uzstājusies kopā ar tādiem diriģentiem kā N. Jervi, A. Mustonens, A. Čistjakovs u.c. Vijolniece studējusi Igaunijas Mūzikas un teātra augstskolā, Londonas Mūzikas un drāmas augstskolā, kā arī R. Šūmaņa mūzikas augstskolā Diseldorfā pie prof. R. Fainas (D. Oistraha skolnieces). S. Kulmanes ieraksti ir pārraidīti gan Igaunijas radio, gan televīzijā, piemēram, Ž. Sibeliusa vijoļkoncerta ieraksts kopā ar Igaunijas Nacionālo Simfonisko orķestri. Kopā ar pianistu Marko Martinu viņa ierakstījusi vairākus CD gan ar solo darbiem, gan kamermūziku.

Pianists Marko Martins savas mūzikas studijas uzsāka 8 gadu vecumā un jau 15 gadu vecumā ieguva 1. vietu Starptautiskajā Pianistu konkursā Čehoslovākijā. Studējis Igaunijas Mūzikas un teātra augstskolā. 1993. gadā pianists ieguva 1. vietu J. Vītola starptautiskajā pianistu konkursā Rīgā. Ieguvis arī stipendiju studijām Mūzikas un drāmas augstskolā Londonā. Ieguvis 4. vietu Gina Bachauer starptautiskajā pianistu konkursā ASV. Marko Martins ir pieprasīts solists un ansambļu partneris, strādā par pasniedzēju Igaunijas mūzikas augstskolā un ir valdes loceklis Igaunijas profesionālo mūziķu asociācijā.

Festivāls VIA BALTICA tiks atklāts jau šo piektdien, 10. augustā, un noritēs līdz 23. augustam. 

Koncerts „Klasika igauņu gaumē”

notiks 16. augustā plkst. 19.00 Promenade Hotel Hika zālē (Liepājā, Vecā Ostmalā 40).

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs cena ir 4 lati. Koncertam tuvojoties, biļešu cena pieaugs.

Biļetes uz pārējiem koncertiem var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs cena no 3 latiem. Iegādājoties abonementu, vienu koncertu apmeklē bez maksas.

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s