Matiasa Jansona Skulptūra

Galerijā Bastejs no 7. Jūlija skatāma Matiasa Jansona tēlniecības darbu izstāde.

Matiass Jansons 1999. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļu. Nedalāmi svarīgas mākslinieka radošā talanta pilnveidošanā ir viņa dzimtas mājas „Siļķes”, kur izveidota akmens apstrādes darbnīca. Ģimene tajā turpina strādāt jau trešajā paaudzē –  Kārlis Jansons, Andrejs Jansons, Maija Baltiņa un tagad Matiass Jansons.

Izstāde „Skulptūra” ir tēlnieka pirmā izstāde Rīgā, pirms tam Matiass Jansons sarīkojis divas personālizstādes Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (2010, 2006). Mākslinieks vairrākārt piedalījies tēlniecības simpozijos Eiropas valstīs, un šobrīd ir organizators tēlniecības simpozijam Ahimā, Vācijā sadarbībā ar vācijas māksliniekiem. Matiass Jansons veidojis vienu no Cēsu pilsētas simboliem „Gadsimtiem ejot jeb Laika vecis”, kopā ar tēvu veidota atceres vieta komunistiskā upuru piemiņai Cēsīs.

Izstādē Galerijā Bastejs skatāmi darbi granītā, marmorā, tēlniecības objekti veidoti arī no kūdras. Kā savas izteiksmes galvenos vadmotīvus mākslinieks izceļ kustību un formu, ko visbiežāk ietver sievietes un zivs apstarhētos tēlos. Nozīmīgākais Matiasa Jansona darbos ir formālais risinājums – vispārinātu šķautņu vai nogludinātu plakņu ritmisks un dekoratīvs efekts. Izjūtot akmens faktūru, tā dabu Matiass Jansons tiecas paust harmonisku un līdzsvarotu saspēli starp veidoto tēlu un izvēlēto materiālu. Darbus raksturo izjusta plastika un vieglums. Tiem piemīt arī kas glezniecisks, māksliniekam spēlējoties ar akmens vai cita izvēlētā materiāla īpatnībām.

Līdztekus tēlniecības darbiem skatāmas Matiasa Jansona aktu fotogrāfijas, kurās kā atzīst mākslinieks, viņš tiecas ietvert to, ko nespēj izteikt tēlniecības darbos.

Izstāde Galerijā Bastejs skatāma līdz 05. 08.2012.

Creative Commons LicenseThis workis licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz portālu Orange Weekends Blog

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s