Dārza dizaina konkurss Laikmeti dārzu kultūrā

Rīgas Puķu Balle 2012  – 5.-8. jūlijs – Latvijas Universitāte Botāniskais dārzs

Konkursa mērķis: radīt sapni par dārzu, kurā atpūsties, veldzēties , iedvesmoties, izkopt savus rituālus, iepazīt dabas daudzveidību un praktiskumu.

Konkursa dalībnieku uzdevums: ierīkot dārzi ~ 20 m2 lielā laukumā. Iekārtojumam jābūt dekoratīvam no visiem skatu punktiem, atkarībā no izmēra un autoru ieceres, tas var būt caurstaigājams vai aplūkojams no ārpuses. Risinājums var būt asociatīvs, praktisks vai tēlains.

Konkursā tika vērtēti 12 dārza dizaina objekti.

Konkursa žūrija:

Latvijas Mākslas Akadēmijas prof. Aleksejs Naumovs, uzņēmējs Jānis Bērziņš, pasākumu un raidījumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare, uzņēmuma Stenders mārketinga direktors Tālivaldis Silenieks, žurnāla „Dārza Pasaule” galvenā redaktore Sandra Ruska, ainavu arhitekte Agnese Rudzīte, dārzniece Maija Strazdina.

Žūrija vērtēja darbus pēc šādiem kritērijiem: idejas oriģinalitāte, izpildījuma kvalitāte, tēmas interpretācija, vizuālais izpildījums un augu izvēles pamatotība.

Ņemot vērā konkursa vērtēšanas kritērijus un izvirzīto uzdevumu, žūrija trīs darbus nominēja konkursa finālam. Konkursa žūrijai balsojot, pirmā vieta ir piešķita darbam „Mijiedarbība”, kura idejas autores ir Ilze Rukšāne un Sabīne Zāģere. Žūrijas vērtējumā šajā darbā ir veiksmīgi atspoguļota dabas un vides mijiedarbība, ir līdzsvars starp pašu darbu un apkārtējo vidi, vērojama toleranta pieeja objektam, kā arī izmantots ūdens atspulgs, kas veido ilūziju par ceturto dimensiju. Šim darbam ir kompozicionāli veiksmīgs risinājums. Īpaši atzīmējam idejas oriģinalitāte un tajā ietvertās filozofijas realizācija vidē.

Otro vietu žūrijas balsojumā ieguva vides objekts „Sajūtu laikmetu!”, kura idejas autores ir Līga Papiņa, Agita Bordāne un Tatjana Gruznova. Ar kontrastējošu krāsu un materiālu pielietojumu radīts prika, smaržas un krāsas sprādziens. Interesants kompozicionālais risinājums, kurā izmantoti neordināri materiāli. Darbā ir mirkļa tvērums, kurā ir iespējams vērotājam līdzdarboties ar dažādām maņām: ožu dzirdi, tausti, redzi.

Trešā vieta darbam „Psihedēliskais baroks”, kura autori ir Jolanta Lauberte un Inta Vaska. Dara pamatā ir klasiska, simetriska kompozīcija, kas mūsdienīgā interpretācijā veido vienotu mākslīgu telpu, izmantojot dažādu krāsu, augu un ūdens efektus. Pielietojot greizos spoguļus, ir transformēta barokam stādījumiem raksturīgā simetrija.

 
Creative Commons LicenseThis workis licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz portālu Orange Weekends Blog

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s