Nedēļas nogalē jahtklubā Auda noslēdzās starptautisks burāšanas projekts

Sestdien, 30.jūnijā, jahtklubā „Auda” noslēdzās Igaunijas un Latvijas organizētais projekts „Young Sailors”, kas ilga 24 mēnešus, kuru laikā jaunie burātāji pilnveidoja savas zināšanas, piedaloties treniņnometnēs un dažādās burāšanas sacensībās.

Projekta „Young Sailors” noslēguma pasākums sākās ar svinīgu atklāšanas ceremoniju, pēc kuras visi mazākie pasākuma apmeklētāji tika aicināti doties izbraucienā ar „Optimist” klases jahtām. Izbrauciens bija emocijām piesātināts. Bērni ar lielu aizrautību un interesi devās izbraucienā, lai izjustu to, kādas sajūtas piedzīvo jaunie profesionālie burātāji. Kad izmēģinājuma brauciens noslēdzās, uz paraugdemonstrējumu regates starta līnijas pulcējās jaunie sportisti, lai demonstrētu savus spēkus un prasmes, kas apgūtas projekta un treniņu laikā. Šoreiz burātājiem tika doti 6 starti, kuru rezultātā tika noskaidroti 3 labākie burātāji. Savukārt 3 finālisti vēl 3 reizes pulcējās uz starta līnijas, un pēc iegūtajiem rezultātiem katrā veiktajā distancē tika sadalītas godalgotās vietas. Kopvērtējumā 10 sportistu konkurencē nepārspēta bija Helēna Rause, iegūstot augsto 1. vietu, kura savu profesionalitāti ir godam pierādījusi, kļūstot jau par vairāku sacensību uzvarētāju. Savukārt 2. vietu ieguva Roberts Vancovičs, kurš ar burāšanu nodarbojas tikai 2 gadus, līdz ar to viņš neslēpj savu prieku par gūtajiem rezultātiem, jo tas viņam ir liels sasniegums. 3. vietā ierindojās Edvards Stīpnieks, kurš nedaudz atpalika no iepriekšējiem burātājiem, taču parādīja labu sniegumu.

Paralēli paraugdemonstrējumu regates finālistu spraigajai cīņai par uzvaru, krastā tika demonstrēta 1. palīdzības sniegšana, kuras laikā pasākuma viesi apguva glābšanas pasākumu veikšanu nelaimē nonākušam cilvēkam. Demonstrācijas laikā bija iespēja arī pašiem izmēģināt glābšanas procedūru.

Noslēdzoties paraugdemonstrējumu regatei, starts tika dots smailīšu sacensībām, kas arī izvērtās par visnotaļ interesantu pasākumu. Kopumā startēja 10 komandas 2 cilvēku sastāvā. Sacensības notika ar 2 smailītēm, ar kurām bija jāveic 1 aplis. Kad visas komandas bija nostartējušas, tika noskaidroti finālisti, kuri tālāk sacentās par godalgotajām vietām. Šajās sacensībās uzvarēja „Auda II” komanda, taču arī pārējie dalībnieki rādīja labu sniegumu.

Kopumā pasākuma dienā laika apstākļi bija labvēlīgi gan burātājiem un smailīšu sacensību dalībniekiem, gan arī pasākuma viesiem. Burātājiem uzvaras laurus palīdzēja plūkt labais ceļavējš, savukārt smaiļotājiem labvēlīgs bija siltais un sausais laiks. Visas dienas garumā bērnus un pieaugušos izklaidēja dažādas spēles un atrakcijas. Savukārt pēc svinīgās apbalvošanas ceremonijas,

uzstājās perkusionistu grupa „Pulsa Efekts”, ritmiskās skaņās noslēdzot burāšanas projekta „Young Sailors” aktivitātes.

Projekts ir guvis atbalstu Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā. Šī ir viena no pārrobežu sadarbības programmām, kas darbojas Latvijā, un to atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projektu kopīgi īsteno biedrība “Latvijas LASER klases asociācija”, biedrība „Latvijas burāšanas federācija”, Sāremā Jūras sporta asociācija un Pērnavas jahtklubs.

Creative Commons LicenseThis workis licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz portālu Orange Weekends Blog

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s